Rozważając poddanie się zabiegom medycyny estetycznej, często słyszymy, że poszczególne procedury należy wykonywać o odpowiedniej porze roku, aby zadbać o ich efektywność, a zarazem uniknąć ewentualnych powikłań. Dotyczy to w szczególności zabiegów intensywnie oddziałujących na skórę, która z tego powodu wymaga rekonwalescencji. Kuracją, która może jednak budzić wątpliwości pod względem optymalnego momentu wykonywania, jest endermologia. Czy można przeprowadzać ją przez cały rok?
W jaki sposób endermologia działa na skórę?
Jeśli chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy endermologię można wykonywać o dowolnej porze roku, należy pamiętać, na czym polega ten zabieg, a także dlaczego część procedur z zakresu medycyny estetycznej najlepiej przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym. Endermologia opiera się zatem na masażu podciśnieniowym głębokich warstw skóry, osiągalnym dzięki zastosowaniu specjalistycznego urządzenia. Zabieg pobudza krążenie, co przyspiesza metabolizm komórkowy, a tym samym zwiększa skuteczność rozkładania komórek tłuszczowych. Jednocześnie endermologia stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny, pozytywnie wpływając na jędrność skóry oraz jej elastyczność.
Endermologię wykorzystuje się więc m.in. do modelowania sylwetki, wygładzania skóry, likwidacji cellulitu oraz eliminowania rozstępów. Niewątpliwa skuteczność zabiegu wynika jednak z działania mechanicznego na głębsze jej partie. Powierzchnia skóry nie wymaga zaś okresu rekonwalescencji, ponieważ po endermologii nie jest bardziej wrażliwa np. na promieniowanie UV, jak w przypadku laseroterapii.
Endermologia a wybór odpowiedniej pory roku
Brak niezbędnej rekonwalescencji i możliwość natychmiastowego powrotu do normalnej, codziennej aktywności po zabiegu sprawia, że endermologię można bez obaw przeprowadzać przez cały rok. Co więcej, główne korzyści z jej wykonywania mogą różnić się zależnie od tego, kiedy się na nią zdecydujemy. Przykładowo rozpoczęcie sesji endermologii na kilka tygodni przed wakacyjnym wyjazdem pozwoli odpowiednio wymodelować sylwetkę przed latem, natomiast zabieg wybierany jesienią pomoże zregenerować skórę po wymagającym okresie, jakim są letnie miesiące pełne promieni słonecznych.
W każdym przypadku należy jednak wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który dobierze szczegóły zabiegu do indywidualnego stanu zdrowia, a przy tym wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Gwarantujemy to w klinice medycyny estetycznej Włókiennicza Clinic w Łodzi, gdzie bezpieczeństwo kuracji jest dla nas równie ważne co jej skuteczność.